Klasická toaleta není pro tělo přirozená, zdravé je vyprazdňování v dřepu

Toaleta patří k nezbytnému vybavení každého domu a bytu, to je samozřejmé. Stejně samozřejmě na ni lidé usedají vždy, když potřebují vykonat svou potřebu. Jenže právě v této poloze vsedě při vyprazdňování může být příčina mnoha zdravotních obtíží, vůbec to totiž není přirozené.

Zdravotní problémy civilizovaného světa

Klasická toaletní mísa je vzhledem k celému lidskému vývoji velmi mladým vynálezem. Dříve lidé vykonávali svou potřebu v podřepu a právě k tomu je uzpůsobeno naše vylučovací ústrojí. Sezení na záchodě je sice pohodlné, jenže střevo a konečník jsou při něm v nepřirozené pozici a také není zcela povolen puborektální sval. Ten vytváří přirozený ohyb střeva a tím pomáhá zadržet stolici, při konání potřeby by však měl být zcela volný. Pokud tomu tak není, je zapotřebí větší námahy pro vytlačení stolice, což může dlouhodobě vést ke vzniku hemeroidů i kýly. Nedochází také k dokonalému vyprázdnění, takže ve střevech zůstávají zbytečně dlouho toxické odpadní látky. V důsledku toho se mohou dostavit mnohé zdravotní obtíže, od zácpy až po vážná zánětlivá onemocnění nebo rakovinu tlustého střeva, v jejímž výskytu se Češi řadí na přední příčky v mezinárodním srovnání. U žen se pak mohou přidat i problémy v oblasti pánevního dna, infekce močového ústrojí a gynekologické potíže.

Zdravé vyprazdňování v dřepu

Vyprázdnit se v dřepu je na běžném záchodě složité, tedy pokud nemáte zdravou stoličku . Tato zdravá stolička pohodlně podepře nohy v takové výšce, v jaké je tělo v ideální poloze pro vyprazdňování. . Její používání vám může pomoci vyřešit některé své zdravotní potíže jednou pro vždy.V USA je zdravá stolička Squatty Potty bestsellerem a i v západní Evropě jde již o rozšířenou zdravotní pomůcku. Nyní je možné tuto zdravou stoličku v originální podobě koupit i v Česku a to na stránkách www.squatty-potty.cz


Přirozená pozice člověka je v dřepu.